سرخط خبرها
خانه / پروپزال / دانلود پروپوزال تاثیر بررسی تحقیقات بازاریابی بر روی صادرات زعفران ایران مطالعه موردی : مشهد

دانلود پروپوزال تاثیر بررسی تحقیقات بازاریابی بر روی صادرات زعفران ایران مطالعه موردی : مشهد

ببینید ::

پروپوزال تاثیر بررسی تحقیقات بازاریابی بر روی صادرات زعفران ایران مطالعه موردی : مشهد

پروپوزال-تاثیر-بررسی-تحقیقات-بازاریابی-بر-روی-صادرات-زعفران-ایران-مطالعه-موردی--مشهدپروپوزال تاثیر بررسی تحقیقات بازاریابی بر روی صادرات زعفران ایران مطالعه موردی : مشهد دارای ۴۱صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

عنوان پروپوزال : تاثیر بررسی تحقیقات بازاریابی بر روی صادرات زعفران ایران مطالعه موردی : مشهد

تعداد صفحه: ۴۱صفحه
فونت: B ZAR
فاصله سطرها: ۱٫۱۵
منابع فارسی و لاتین: دارد
پرسشنامه و ضمائم: دارد
بندهای
پروپوزال: عنوان، مقدمه، بیان مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف پژوهش
(هدف اصلی، اهداف جزئی)، فرضیه های پژوهش، تعریف مفاهیم پژوهش (تعریف
مفهومی، تعریف عملیاتی)، روش تحقیق، طرح پژوهش، ابزار اندازه گیری، روش
تجزيه و تحليل داده ها و…

پروپوزال بازرگانی بین الملل

عنوان:
تاثیر بررسی تحقیقات بازاریابی بر روی صادرات زعفران ایران مطالعه موردی : مشهد

مقدمه
در سياستگذاري هاي اقتصادي ايران به دنبال رهايي از وابستگي بالا به صادرات نفت كه همواره داراي نوسان زيادي نيز بوده است سعي شده است تا با گسترش صادرات غيرنفتي و بويژه صادرات محصولات كشاورزي به مقابله با اين شرايط پرنوسان پرداخته شود. اين در حالي است كه شرايط متنوع و مناسب اقليمي ايران موجب شده است تا ايران در توليد برخي از محصولات كشاورزي از مزيت نسبي برخوردار باشد.
همچنين کاهش درآمدهای حاصل از صدور نفت و نوسانات شديد قيمت آن طی سال های اخير و مهمتر از همه پايان پذير بودن منابع نفت موجب می شود که زنگ خطر را برای سياستگذاران و برنامه ريزان اقتصادی به صدا درآورده و ما را به اين باورمی رساند که توسعه صادرات غير نفتی و رهايی يافتن از اقتصاد تک محصول متکی به درآمدهای نفت، ضرورتی اجتناب ناپذير است)اکبری وکريمی هسینجه ، ۱۳۷۹ ).
بحران های اقتصادی سالهای اخير، حداکثر کاهش قيمت نفت و در پی آن، کاهش درآمدهای ارزی، امکان پيشبرد برنامه های توسعه اقتصادی کشورها را با اتکا به درآمدهای نفتی مورد ترديد جدی قرارداده است)خداورديزاده،۱۳۷۹).
امروزه توسعه صادرات غير نفتی يک ضرورت است زيرا درآمدهای ارزی را افزايش می دهد و در نتيجه اجرای برنامه توسعه اقتصادی که متضمن هزينه های ارزی است را ممکن می سازد ولی در ايران معمولاً زمانی به رشد و توسعه صادرات غير نفتی توجه می شود که صادرات نفت خام و درآمدهای حاصل از فروش آن دچار رکود شده باشد.
تجربه گذشته ايران در زمينه نوسان درآمدهای ارزی ايجاب می کند که سياستگذاری هايی در زمينه افزايش صادرات غير نفتی انجام پذيرد)بی ريا و جبل عاملی ( ۱۳۷۹ ).
در اجرای استراتژی توسعه صادرات، بخشهای مختلف اقتصادی شامل صنعت، معدن و خدمات ، بهداشت و کشاورزی و  ……مورد توجه قرار می گيرد. باتوجه به اين نکته که وسعت و شرايط خاص اقليمی و جغرافيايی کشور قابليت های بالايی را در توليد برخی محصولات کشاورزی فراهم نموده است، لذا اين محصولات کشاورزی بخش عمده ای از درآمد حاصل از صادرات غير نفتی را تشکيل می دهند. بعد از محصولات باغی و تره بار مانند پسته و خرما، محصولاتی مانند زعفران جايگاه مهمی در صادرات بخش کشاورزی دارند )پاسبان،۱۳۷۹ ).
زعفران از جمله محصولاتی است كه ايران همواره در دهه هاي اخير بيش از نيمي از بازار جهاني اين محصولات را در اختيار داشته است ) فائو،.( ۲۰۰۷
صادرات زعفران ايران در دوره ۱۹۸۰-۲۰۱۰  از  رشد چشم گيري برخودار بوده و از حدود ۲  تن در سال ۱۹۸۰ به حدود ۱۰۸ تن در سال ۲۰۱۰ رسيده است . به عبارت ديگر سالانه حدود ۱۴ درصد رشد داشته است البته در دوره ياد شده داراي نوسانات زياد نيز بوده است . اين رقم در مورد ارزش صادرات حتي فراتر بوده است و بيش از  19 درصد رشد نشان مي دهد ) پايگاه اطلاعاتي سازمان ملل، ۲۰۱۰) .
بطور تلويحي مي توان گفت حدود ۱ درصد قيمت صادراتي رشد داشته است . البته اگر رشد جهاني قيمت ها در نظر گرفته شود رشد قيمت صادراتي چندان محسوس نخواهد بود   . هر چند با وجود ارز فراوان ناشي از صادرات نفت ممكن است ارزآوري محصولاتي مانند زعفران به ظاهر حايز اهميت نشان ندهد اما با نگاه به نوسانات در قيمت نفت و فرآورده هاي آن و همچنين تداوم ارزآوري محصولات كشاورزي، ارز حاصل از آنها بسيار حايز اهميت خواهد بود. به ويژه به منظور رهايي از پديده بيماري هلندي دامنگير اقتصاد ايران، تمركز بر روي صادرات غيرنفتي و به ويژه محصولات كشاورزي يك ضرورت به حساب می آید.
با جود اينکه عمده زعفران جهان در ايران توليد می شود داد و ستد های جهانی نشان دهنده اين است که کشورهايی نظير اسپانيا وامارات با واردات فله ای اين محصول و صادرات مجدد اصولی و مديريت نام های تجاری آن و شناختن بازارهای هدف از طريق تحقيقات بازاريابی توانسته اند خود را به عنوان صادر کنندگان عمده در منظر مصرف کنندگان نهايی جهان تثبيت نمايند.
نام ايران در بازارهای بين المللی اين محصول کمتر شناخته شده است و ارزش افزوده حاصل از صادرات مجدد آن عمدتا توسط کشورهای مذکور تحصيل می گردد.

دانلود فایل

دسته :: پروپزال

تگ ها :: پروپوزال تاثیر بررسی تحقیقات بازاریابی بر روی صادرات زعفران ایران مطالعه موردی : مشهد,پروپوزال, تاثیر بررسی تحقیقات بازاریابی بر روی صادرات زعفران ایران مطالعه موردی : مشهد

درباره ی irko@farko

همچنین ببینید

دانلود پروپوزال امکان سنجی پیاده سازی فناوری شناسایی از طریق امواج رادیویی RFIDدر مبارزه با قاچاق کالادارا

ببینید :: پروپوزال امکان سنجی پیاده سازی فناوری شناسایی از طریق امواج رادیویی RFIDدر مبارزه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *