سرخط خبرها
خانه / مبانی نظری / دانلود مبانی نظری گیاه پرسیکا Otostegia persica، تشنج، بیماری صرع

دانلود مبانی نظری گیاه پرسیکا Otostegia persica، تشنج، بیماری صرع

ببینید ::

مبانی نظری گیاه پرسیکا Otostegia persica، تشنج، بیماری صرع

مبانی-نظری-گیاه-پرسیکا-otostegia-persica-تشنج-بیماری-صرعمبانی نظری نظری گیاه پرسیکا Otostegia persica، تشنج، بیماری صرع
دارای ۱۹ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

معرفی:
  Otostegia persica  متعلق به مناطق جنوبی ایران خصوصاً استان سیستان و بلوچستان  است. در طب سنتی این مناطق جهت رفع تب ، مالاریا و کاهش قندخون استفاده می شود . طی بررسی ها ی انجام شده مشخص شده است که عصاره ی الکلی بخش هوایی این گیاه برسندرم محرومیت از مورفین اثر قابل توجهی دارد .
……………..
مقدمه ای از گیاه
یکی از منابع بالقوه مفید در زمینه پیدایش و دسترسی به داروهای جدید ، گیاهان می باشند ، مروری بر تحقیقات انجام نشان دهنده اهمیت نگرش به مقوله کاربرد درمانی گیاهان در طب نوین می باشد . در کشور ما ایران با توجه به قدمت طب سنتی که به عنوان یک منبع غنی و ارزشمند از اطلاعات در رابطه با تجربیات بالینی در رابطه با گیاهان مطرح است و با توجه به قدمت بیماری صرع و آشنایی اطبای شهیر ایرانی و اسلامی با این بیماری ، کاربرد گیاهان و فرآورده های آنها در درمان این بیماری رواج داشته است .لذا ما در این تحقیق بر آن شدیم تا به بررسی گیاهی بومی ایران به نام  Otostegia persica ازتیره ی نعناع  بپردازیم .
……………..
مورفولوژي:
……………….
– انتشار جغرافيايي:
…………..
-ترکیبات شیمیایی:
…………….
-خواص درماني:
جنس Otostegia خواص بيولوژيك و درماني مهمي را دارا مي باشد.در طب سنتي ايران از Otostegia persica در درمان مالاريا،كاهش قند خون و درمان زخم استفاده مي شود(۱۱).همچنين از آن جهت درمان آلرژي-آرتريت و اسپاسم استفاده مي گردد)۱۳). طی بررسی ها ی انجام شده مشخص شده است که عصاره ی الکلی بخش هوایی این گیاه بر سندرم محرومیت از مورفین اثر قابل توجهی دارد.طبق بررسي هاي انجام شده ، فلاونوئيدهاي حاصل از بخش هوايي Otostegia persica داراي اثرات آنتي اكسيداني قوي مي باشد)۱۳). همچنين شماري از دي ترپنوئيدها از اين گياه استخراج شده كه وجود اثرات ضد آلزايمري در آن قابل پيش بيني مي باشد.ضمنا طبق بررسی های جدید این گیاه اثر آنتی باکتریال هم دارد)۱۴و۴۴).
بررسيها در مقالهاي با عنوان تأثير عصاره هيدروالكلي گياه گلدربر پلاسموديوم برگئي در موش سفيد سوري و مقايسه اثر آن با كلروكين نشان داد كه غلظت mg/kg 450عصاره گياهي به صورت معني داري باعث كاهش ميزان پارازيتمی در موشهاي آلوده شده است. ضمنا از جوشاندن آن در بعضي مناطق جنوبي كشور به عنوان تب بر استفاده ميكنند. (۴۵و۴۶)

دانلود فایل

دسته :: مبانی نظری

تگ ها :: مبانی نظری گیاه پرسیکا Otostegia persica, تشنج, بیماری صرع,مبانی نظری تشنج, بیماری صرع,مبانی نظری,گیاه پرسیکا,Otostegia persica, تشنج, بیماری صرع

درباره ی irko@farko

همچنین ببینید

دانلود مبانی نظری ماهيت حقوقي سهم و ويژگيهاي حقوقي سهم

ببینید :: مبانی نظری ماهيت حقوقي سهم و ويژگيهاي حقوقي سهم مبانی نظری   ماهيت حقوقي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *