سرخط خبرها
خانه / مبانی نظری / دانلود مبانی نظری پیمان های امنیتی، تاریخچه پیمان‌های امنیتی در جهان و افغانستان

دانلود مبانی نظری پیمان های امنیتی، تاریخچه پیمان‌های امنیتی در جهان و افغانستان

ببینید ::

مبانی نظری پیمان های امنیتی، تاریخچه پیمان‌های امنیتی در جهان و افغانستان

مبانی-نظری-پیمان-های-امنیتی-تاریخچه-پیمان‌های-امنیتی-در-جهان-و-افغانستانمبانی نظری  پیمان های امنیتی، تاریخچه پیمان‌های امنیتی در جهان و افغانستان
دارای ۵۶ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

پیمان‌های امنیتی
مقدمه

روابط بینالمللی چنان گسترده شده که همزیستی هیچ دولتی بدون در نظر گرفتن وضعیت سایر اعضای این جامعه میسر نخواهد بود. هیچ بازیگر به‌تنهایی خود نمی¬تواند بر مشکلات موجود در عرصه روابط بین‌الملل، مانند جنگ، بنیادگرایی، گسترش سلاح¬های کشتارجمعی، امنیت اقتصادی و انسانی، فائق آید. هیچ دولت نمی¬تواند بدون اتحاد با سایر دولت‌ها و بازیگران چون سازمان¬های بین‌المللی منافع خود را تأمین کند و یا به تأمین اطمینانبخش امنیت خود در برابر موانعی که محیط بینالمللی دارد، اتکا کند. معادله فرصت و تهدید کشورها را به تصمیمگیری راهبردی ملزم می¬سازد. در این میان در پهلوی بهره‌گیری از منافع ملی قدرت برای حصول به آرمانها و منابع حیاتی ملی، منابع برون ملی قدرت نیز وجود دارند که هرچند خواهناخواه با منابع ملی قدرت، عجین بوده و رابطه تنگاتنگ دارند. یکی از این امکانات و قواعد یا فرایندهای بازی در محیط بینالمللی در راستای صلح و امنیت بینالمللی «پیمان‌های دفاعی- امنیتی » است .
………….
مبحث اول: مفهوم و الزامات شکل‌گیری پیمان‌های امنیتی

گفتار اول: مفهوم و تعهدات پیمان‌های امنیتی از منظر حقوقی
بررسی مفهوم پیمان‌های امنیتی ازنظر حقوقی مستلزم بررسی مفهوم معاهدات است، زیرا پیمان‌های امنیتی نوعی از معاهدات بینالمللی به شمار رفته، تابع قواعد و اصول حقوق بینالملل عمومی، بهویژه حقوق معاهدات است. امروزه مفهوم عملی مناسبات دولت‌ها در قالب عهدنامه¬ها و معاهدات تجسم می¬یابد. سازمانهای عظیم بینالمللی ازجمله سازمان ملل متحد ، سازمان¬های امنیتی – دفاعی مانند ناتو، مبانی حقوقی خود را در قراردادهای چندجانبه و معاهدات جستجو می¬کند .
…………….
گفتار دوم: مفهوم سیاسی الزامات شکل‌گیری پیمان‌های امنیتی
………………
•    تهدید و توازن قوا ،
دولت‌ها در مواجهه با یک تهدید بیرونی، برای ایجاد و حفظ توازن قوا، اقدام به تشکیل پیمان با سایر دولت‌ها برای رفع تهدید……….
•    همگرایی و دنباله‌روی ،
……………………
•    ایدئولوژی ،
……………..
•    جلب کمک¬های بیرونی
…………..
•    نفوذ سیاسی،
……………..
مبحث دوم: ویژگی¬ها و انواع پیمان‌های امنیتی

گفتار اول: ویژگی¬های پیمان‌های امنیتی
با توجه به اهدافی متنوعی که کشورها از تشکیل پیمان‌ها و اتحاد-های نظامی دارند، می‌توان چنین نتیجه گرفت که باید بیش از یک نوع پیمان و اتحاد نظامی وجود داشته باشد که هر یک با اهداف متفاوت ایجادشده و ویژگی‌های متفاوت از هم دارند ..
…………….
گفتار دوم: پیمان‌های چندجانبه امنیتی
………………
گفتار سوم: پیمان‌های امنیتی دوجانبه
پیمان‌های دوجانبه به معاهداتی اطلاق می‌شود که میان دو دولت (در حال حاضر سازمان‌های نظامی را نیز شامل می¬شود) به‌منظور حمایت نظامی از یکدیگر منعقدشده و طرفین تعهد می¬نمایند که در صورت‌ حمله یک کشور سوم همدیگر را حمایت نظامی نمایند . این معاهدات همکاری¬های امنیتی و دفاعی، لجستیکی، آموزش، تمرین مشترک و گاهی استقرار نیروی نظامی یک کشور در خاک طرف مقابل را در بردارد .
……………….
مبحث سوم: تاریخچه پیمان‌های امنیتی در جهان و افغانستان
گفتار اول: تاریخچه پیمان‌های امنیتی قبل از جنگ جهانی اول (۱۹۱۴)
انعقاد پیمان‌های امنیتی میان قبایل و طوایف و سپس دولت‌ها پیشینه‌ای دیرین و ریشه در احساس عدم امنیت نسبت به یک تهدید مشترک میان طرفهای دارد که به‌منظور کاهش سطح تهدید و یا دفع آن از سوی یک دشمن مشترک، باهدف ایجاد سازوکارهای که در ادبیات روابط بینالملل امروز بازدارندگی نامیده میشود شکل می‌گیرند ..
……………..
گفتار دوم: از جنگ جهانی اول تا امروز
جنگ جهانی اول به مدت چهار سال طول کشید که خسارات انسانی و اقتصادی بزرگ را، بر کشورهای داخل در جنگ و به‌ویژه قاره اروپا تحمیل نمود. این جنگ در نوع خود بزرگ‌ترین جنگ تا آن تاریخ خوانده میشود، زیرا هم از منظر تسلیحات بکار رفته و هم ازنظر کشورهای متخاصم، تلفات و خساراتی که برجا گذاشت، سابقه نداشت. بعد از پایان جنگ جهانی اول مذاکرات صلح میان کشورهای فاتح و مغلوب شروع شد. پس از کشمکش¬های فراوان بین متفقین بر سر تقسیم غنائم و چگونگی آینده روابط با آلمان در ۲۸ ژوئن ۱۹۱۹ میلادی پیمان صلحی ملهم از اعلامیه ویلسون  در ۴۴۰ ماده در کاخ ورسای  به امضاء رسید. در معاهده ورسای تشکیل جامعه ملل و ایجاد سیستم امنیت دسته‌جمعی، در قالب جامعه ملل پیشبینیشده بود. از سوی این پیمان……………..
………………
گفتار سوم: تاریخچه پیمان‌های امنیتی در افغانستان
افغانستان بعد از جدایی از بدنه امپراتوری ایران بر اساس معاهده پاریس  و تشکیل حکومت جداگانه تحت عنوان کشور مستقل افغانستان، همواره موردتوجه کشورگشایانی، چون انگلیس و شوروی بود. به همین دلیل معاهدات نظامی زیادی میان شاهان افغانستان با این کشورها به امضا رسیده است. در بسیاری از معاهدات منعقده میان شاهان افغانستان با این کشورها، موضوع نظامی نیز موردتوجه است. چه‌بسا که حاکمان افغانستان در بسیاری موارد از طریق همین کشورها و نیروی جنگی آن‌ها بر رقیب چیرگی کرده‌اند؛ اما معاهدات نظامی این کشور بعد از اعلان استقلال در سال ۱۹۱۹ ماندگارتر بوده و در جهت‌گیری‌های سیاسی این کشور بیشتر مؤثریت داشته است .
……………..

دانلود فایل

دسته :: مبانی نظری

تگ ها :: مبانی نظری پیمان‌های امنیتی, تاریخچه پیمان‌های امنیتی در جهان و افغانستان,مبانی نظری تاریخچه پیمان های امنیتی در جهان و افغانستان,مبانی نظری,پیمان های امنیتی, تاریخچه پیمان‌های امنیتی در جهان و افغانستان

درباره ی irko@farko

همچنین ببینید

دانلود مبانی نظری ماهيت حقوقي سهم و ويژگيهاي حقوقي سهم

ببینید :: مبانی نظری ماهيت حقوقي سهم و ويژگيهاي حقوقي سهم مبانی نظری   ماهيت حقوقي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *