سرخط خبرها
خانه / مبانی نظری / دانلود مبانی نظری مشارکت، انواع مشارکت، مشارکت اجتماعی

دانلود مبانی نظری مشارکت، انواع مشارکت، مشارکت اجتماعی

ببینید ::

مبانی نظری مشارکت، انواع مشارکت، مشارکت اجتماعی

مبانی-نظری-مشارکت-انواع-مشارکت-مشارکت-اجتماعیمبانی نظری  مشارکت، انواع مشارکت، مشارکت اجتماعی
دارای ۳۰ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

تاریخچه مشارکت:
اگرچه مشارکت به عنوان یکی از مفاهیم علوم اجتماعی از نیمه دوم قرن بیستم بطور جدی مورد توجه و بحث صاحبنظران علوم اجتماعی قرار گرفته است، ولی تاریخ دیرینه¬ای دارد. مشارکت به معنای عام آن قدمتی به اندازه…………..
……………
– معنا و مفهوم مشارکت:
مشارکت دارای مفهومی غنی در علوم اجتماعی است، در اینجا برای درک مناسب¬تر فضای مفهوم مشارکت به برخی از تعاریف آن اشاره می¬شود:
در لغت¬نامه دهخدا مشارکت به معنای «شرکت کردن» تعریف شده است. فرهنگ انگلیسی آکسفورد نیز مشارکت یا participation را به عنوان «عمل یا واقعیت شرکت کردن، بخشی از چیزی را داشتن یا تشکیل دادن» دانسته است (رهنما، ۱۳۷۷: ۱۱۵)…………
……………….
  – انواع مشارکت:
انواع مشاركت از نظر سطح (خرد، مياني، كلان)، از نظر انواع بر حسب انگيزه¬هاي ايجادي آن (درون¬زا، برون¬زا)، بر حسب چگونگي دخالت مردم (مستقيم ، غير¬مستقيم)، بر حسب سطوح فراگيري (محلي، منطقه¬اي، ملي)،………….
………………..
انواع مشارکت برحسب چگونگی عضویت یا کیفیت و همکاری مردم:
۱٫ مشارکت طبیعی: این نوع مشارکت بر اساس عرف و عادت یا واقعیت موجود گروهی مانند گروه¬های سنتی و مذهبی تحقق یافته و اعضای گروه ناگزیر از عضویت در آن هستند. این نوع مشارکت در گروه¬های طبیعی نظیر گروه¬های همبازی و گروه¬های خویشاوندی وجود دارد. شرکت در مراسم عزاداری، عروسی و مراسم مذهبی از دیگر نمونه¬های آن است (فردرو و رضوانی، ۱۳۸۱: ۱۴۴).
………………
انواع مشارکت برحسب موضوع:
۱٫    مشارکت سیاسی: به¬طور کلی می¬توان گفت مشارکت سیاسی، مشارکت در فرایند قدرت و انتخاب مسئولین و مداخله در امر تصمیم¬گیری در نظام سیاسی است. آنچه در اکثر تعاریف صورت گرفته از مشارکت سیاسی مشترک است، خصیصه حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است و این حاکمیت عمدتا به شکل مشارکت مردم در انتخاب¬های مختلف و دخالت در نحوه اداره امور کشور می¬باشد. مایکل راش در کتاب جامعه و سیاست، «مشارکت سیاسی را درگیر شدن فرد در سطوح مختلف فعالیت در نظام سیاسی از عدم درگیری تا داشتن مقام سیاسی رسمی می¬داند و بر این اساس سطوح مختلف مشارکت را ذکر می¬کند» (راش، ۱۳۸۱: ۱۲۳)…………..
…………………..
– تعریف مشارکت اجتماعی:
برای تعریف این مفهوم باید ابتدا حوزه اجتماعی را توصیف کرد و آن را از دیگر حوزه¬ها تمیز داد. زیرا معنای اصطلاح مشارکت اجتماعی اساسا در کلمه دوم آن یعنی اجتماعی نهفته است. باید دید لفظ اجتماعی به چه………….
……………
– نظریه ها و مدل های مشارکت:
در دیدگاه¬ها و نظریه¬هاي مشارکت دو رویکرد عمده را می¬توان تشخیص داد: نگرش خرد و نگرش کلان؛ در سطح خرد، بر انگیزه¬ها، گرایش¬ها و رفتارها تأکید می¬شود و در سطح کلان، زمینه¬ها، شرایط و عناصر ساختاري مورد توجه قرار می¬گیرد (ریتزر، ۱۳۷۳: ۱۱۸)…………..
…………….

دانلود فایل

دسته :: مبانی نظری

تگ ها :: مبانی نظری مشارکت, انواع مشارکت, مشارکت اجتماعی,مبانی نظری مشارکت اجتماعی,مبانی نظری,مشارکت,انواع مشارکت, مشارکت اجتماعی

درباره ی irko@farko

همچنین ببینید

دانلود مبانی نظری حیطه های انحطاط مغرب زمین، عوامل اجتماعی، علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی

ببینید :: مبانی نظری حیطه های انحطاط مغرب زمین، عوامل اجتماعی، علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *