سرخط خبرها
خانه / عمومی رشته ها / دانلود دنياي پس از اسپرانتو

دانلود دنياي پس از اسپرانتو

ببینید ::

دنياي پس از اسپرانتو

دنياي-پس-از-اسپرانتوتحقيق دنياي پس از اسپرانتو
 متشکل از ۹ صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
 مقدمه
مي‌خانه اگر ساقي صاحب‌نظري داشت،
مي‌خواري و مستي ره و رسمِ دگري داشت.
به‌نظر مي‌رسد که شاعر از ‘ره و رسم’ مي‌خواري موجود راضي نبوده و علت آن‌را نبودِ ‘ساقي صاحب‌نظر’ مي‌داند. تعبير اسپرانتيستي اين شعر، شايد اين باشد که نظم زباني موجود در دنيا، نظمي صحيح و کارآمد نيست، و علت آن، فقدان اسپرانتيست‌هايي است، که از روش‌هاي درست و کارآ براي ترويج اسپرانتو در دنيا استفاده‌کنند. و اين در حالي است که اهميت زبان براي انسان – چه در ارتباط او با ديگران و چه در ارتباط او حتي با خودش – بسيار بنيادي و کليدي است، تا جايي که به‌عنوان مثال، بنابر ‌گفته‌ي لودويگ ويتگِنشتاين (۱۹۵۱-۱۸۸۹)، فيلسوف اتريشي-انگليسي:
‘محدوده‌هاي زبان من، مرزهاي دنياي من است.’
و اين واقعاً باعث تأسف است که محدوده‌ي دنياي اکثريت قاطع انسان‌هاي هزاره‌ي سوم، هنوز مرزهاي محدودِ زبان‌هاي قومي – و يا حداکثر ملي – ايشان است!
 
اهميت زبان و ويتگنشتاين
گرِگوري بِرگمَن (-۱۹۷۹)، نويسنده‌ي جوان کتاب جديد (۲۰۰۴) The little book of bathroom philosophy  که در ايران با نام ‘کتاب کوچک فلسفه’ (با ترجمه‌ي کيوان قباديان و توسط نشر اختران) منتشر شده است، در اين کتابِ موجز فلسفه، هنگامي که به ويتگنشتاين مي‌پردازد، مي‌گويد:
‘نفوذ ويتگنشتاين فوق‌العاده است، زيرا براي علم فقط يک وظيفه‌ي مشروع قائل بود: توجه به کاربرد زبان به‌گونه‌اي که از معضلات فلسفي ناشي از کاربرد نادرست کلمات اجتناب شود.’

دانلود فایل

دسته :: عمومی رشته ها

تگ ها :: تحقيق دنياي پس از اسپرانتو

درباره ی irko@farko

همچنین ببینید

دانلود حافظ

ببینید :: حافظ تحقيق حافظ متشکل از ۳۳ صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *