سرخط خبرها
خانه / عمومی رشته ها / دانلود درس شناخت مأخذ

دانلود درس شناخت مأخذ

ببینید ::

درس شناخت مأخذ

درس-شناخت-مأخذتحقيق درس شناخت مأخذ
 متشکل از ۴۴ صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
 بارالها: در این هنگام و برای  ولی امرت امام زمان حجه بن الحسن را که درودهایت برا او و پدرانش باد سرپرست و نگهدار و رهبر و یاور رهنما و نهبان باش تا ؟؟ را به فرمان او درآوری و تا دیر زمان بهره مندش گردانی.
 
غیاث الدّین فرزند همام الدّین محمدالحسین مشهور ربه خواند میر (۸۸۰-۹۴۱ یا ۹۴۲ یا ۹۴۳ ه.ق) که بیشتر با نامهای خواندمیر، خوند میر، خوندامیر، خواند امیر و آخوند امیر شناخته شده، یکی از تاریخنگاران بزرگ و نامور زبان پارسی در پایان سده نهم و آغاز سده دهم هجری بوده که در روزگار فرمانروایی تیموریان هرات و هند می زیسته است.
پدرش همام الدّین محمّد فرزند برهان الدّین شیرازی، مدّتی در دستگاه میرزا سلطان محمود (۹۰۰- ۸۵۷ ه ق/ ۱۹۴۵ – ۱۴۵۳ م) فرزند میرزا ابوسعید گورگانی وزارت داشت  و در هرات می زیست. وی دختر می خواندمیر به پاس احترام از استاد و پدربزرگ خود پیوسته از میرخواند به عنوان حضرت مخدومی ابوی یاد کرده است و همین عنوان موجب اشتباه برخی تاریخنگاران شده است که او را فرزند میرخواند بدانند، در حالی که وی در حبیب السّیر در ضمن شرح حال سیّد برهان الدّین خاوند شاه، درباره چگونگی قرابت خویش با مولف روضه الصّفا می نویسد:
نسب شریف آن حضرت به چهار واسطه به خاوند شاه سیّد اجل بخاری که در سلک اعاظم سادات ماوراء النّهر انتظام داشت، اتصال می یابد و سلسله آبا و اجداد سیّد اجل به زید بن امام زین العابدین- علیهما السلام- منتهی می گردد، و پدر عالی گهر امیر خاوند شاه، کمال الدّین محمود نام داشت و چون سیّد محمود به ریاض رضوان انتقال نمود، سیّد خاوند در صغر سن بود و بواسطه نوایب روزگار از وطن مألوف سفر کرده،

دانلود فایل

دسته :: عمومی رشته ها

تگ ها :: تحقيق درس شناخت مأخذ

درباره ی irko@farko

همچنین ببینید

دانلود حافظ

ببینید :: حافظ تحقيق حافظ متشکل از ۳۳ صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *